Robin Wood Vakfı, çift pozlama ile yaratılan çarpıcı illüstrasyonlarla doğanın, hayvanların ve bitki örtüsünün hem yaratılış hem de yok ediliş olarak birbirinden ayrı düşünülemez olduğunu vurguluyor.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

2015’in en yaratıcı trendlerinden olan çift pozlama tekniğinin en güzel örneklerinden birkaçına True Detective’in jeneriğini akıllara getiren Gabriel levesque’nin çalışmasında ve hayvan-doğa kavramlarının birbiri içinde eriyip bir bütün olarak karşımıza çıktığı Andreas Lie işlerinde denk gelmiştik.

Çevreci aktivistlerin oluşturduğu Robin Wood Vakfı için Alman Grabarz & Partner ve Hong Kong menşeli bilgisayar tabanlı imge üretim (CGI) ajansı Illusion tarafından tasarlanan illüstrasyonlar ise doğanın, hayvanların ve bitki örtüsünün hem yaratılış hem de yok ediliş olarak birbirinden ayrı düşünülemez olduğuna dikkat çekiyor.

Çift pozlamanın betimsel gücünü buram buram hissettiren reklam çalışmaları hayvan vücutlarını bir ekosistem olarak hayal edip, bu ekosistemin insan eliyle nasıl aşama aşama yok olduğunu resmederek yine bu tekniğin anlatımsal gücünü sonuna kadar kusursuzca kullanıyor.

“Destroying nature is destroying life” çalışmasının diğer tüm görsel detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s