Hareket takip ve jest kontrol teknolojileri üzerine geliştirmeler yapan girişim Nod, sanal gerçeklik alanına da aksesuar geliştirerek giriş yapıyor.

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sanal gerçeklik ekosistemi içinde Facebook, Samsung, HTC ve Google gibi markalar kendilerini konumlandırdıkları noktalar ve ürünleriyle farklılaşma yoluna giderken izlediğimiz dünyayla etkileşime girmek de yeni bir alan açıyor. Oculus Rift gibi ürünler kendi kontrol kumandalarıylasatılsa da dışarıdan bu dünyaya adım atmak isteyen markalar da aksesuar ve kumanda gibi ürünlerle dünyaya giriş yapıyor.

Hareket takip ve jest kontrol gibi kullanıcı etkileşimi aşamasında ürün geliştirmeleri yapan Nod, Project GOA isimli ürünüyle de sanal gerçeklik içinde etkileşimli kontrol sağlayan çok eksenli ürününü tanıttı.

Bir kamera, iki kontrol kumandası ve bir merkez istasyondan oluşan GOA, tüm sanal gerçeklik cihazlarıyla uyumlu çalışıyor. HTC Vive veya Oculus Rift’in yüksek donanım ihtiyaçlarından Google Cardboard’un herkesi hedefleyen iletişimi arasında Project GOA, son kullanıcının erişebileceği ve bu deneyimi artırabileceği alternatif bir ürün olarak karşılıyor bizi. Ve bir taraftan da sanal gerçeklik teknolojilerinin sadece gözlükten ibaret olmadığını, destekleyici unsunların da yeni bir pazar yaratabileceğini ispatlıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s