İletişim Sanatları Atölyesi tarafından 13 Mayıs Cuma günü, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Frig Salonu’nda “Ersin Düzen Söyleşisi” gerçekleştirildi.

Söyleşide, TRT’de yayınlanan “Stadyum” programının sunucusu Ersin Düzen, kişisel kariyeri ve spor medyasına yönelik düşüncelerini öğrencilerle paylaştı. Spor dünyasında yer edinmek için her zaman çok çalıştığını ifade eden Düzen, “Öğrenmeye açık birisi olduğum için sürekli araştırdım. Herkes evine gittiğinde bile ben televizyonda kaldım. Yayınladığımız maçları, tekrar tekrar izleyip gözden geçirdim. Benden daha tecrübeli spikerlerin maçları nasıl anlattığını, ne gibi teknikler kullandıklarını merak edip inceledim. Kendime, ‘Hep daha iyi nasıl yapabilirim?’ diye sordum. Hiçbir zaman umutsuzluğa düşüp sevdiğim işten vazgeçmedim. Çocukluğumdan beri maç izleme ve dinleme alışkanlığım olduğu için çalışmaktan yorulmadım.” diyerek başarılı olmanın ipuçlarına değindi.

“Piyasaya baktığımda kaliteli işlerin olduğunu görüyorum”

Şu an spor medyasında sporun her branşı hakkında fikri olan, çok çalışkan isimlerin olduğunun altını çizen Ersin Düzen, herkesin bir şeyler üretme amacında olduğunu belirtti. “Spor sektöründeki çalışanlar, bir konuyu yeterince araştırmadan insanların önüne sunmuyorlar.” dedi ve ekledi: “Özel röportajlar yapıp, kendi çıkardıkları dergilere koyuyorlar. Bilmediğimiz, farklı hikâyeleri gün yüzüne çıkarıyorlar. Ülkemizde sporun gelişmesi adına, üzerlerine düşen misyonun farkındalar. Şu an piyasaya baktığımda kaliteli işlerin olduğunu görüyorum. Teknolojinin de etkisiyle insanlar, sporun her alanı için etkileşim halindeler. Bu da spora yorum anlamında çeşitlilik ve zengin bir bakış açısı kazandırıyor.”

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s