Evet sevgili dostlar ilk yazıma Game of Thrones ile başlamak oldukça heyecan verici. Öncelikle bu yazım aşırı derecede sürpriz bozan içermektedir. Ama Game of Thrones’un teoriler ile ayakta kaldığını unutmadan adım atarsak herkes için keyifli bir yazı olacaktır diye düşünüyorum.

game-of-thrones-sona-yaklasiyor

Aylarca bekledik ve son bölümüyle çıtayı muazzam şekilde yükselten HBO 6.sezonun finalinde bizleri şoklar içinde bırakacağı ve akabinde yeni sezonu beklemeye koyulacağımız yönünde olacaktır.

 

Öncelikle teorilerime Arya Stark ile başlıyorum. Babası Ned Stark’ın ölümüne şahit olması sebebiyle intikam ateşiyle yandığını göreceksiniz. Onunla alakalı bir teori var ki aslında tüm izleyicilerin umduğu gerçek bu yönde… Hiç kimse olmak için oldukça çetin bir mücadele veren Arya’ya verilen son görevde Jaqen Hagar ondan bir tiyatro sanatçısını öldürmesini ister. Bunun neticesinde Arya onun içkisine bir şeyler katar. Elindeki iksir şişesini boşaltırken dış seste Bay Cüce Lannester’ı tiyatroda canlandıran adamdan bir cümle gelir ki bu cümle Arya’nın Westeros’ta çok can yakacağına işaret aslında..

”Korkmayın kıştan, benden korkun!” 

Böylelikle Arya’nın intikam ateşi daha da körüklenmiş oluyor…

 

Öte yandan Demir Taht yeniden değişikliğe gidecek gibi görünüyor. HBO setinden sızan bilgi yabancı forumları karıştırmış durumda. Söylenene göre Tommen babasının kim olduğunu öğrenir ve girdiği bunalım sonucu kaleden atlar. OHA! Gerçekten izlediğiniz dizi game of thrones ise kimseye bağlanmayacaksınız. Ben Boromir kontenjanından Ned St
ark’a bağlanmıştım ama nihayetinde kimi sevdiysek gitti.

game-of-thrones-in-bolumleri-internetten-kaldiriliyor

Eveet geldik binlerce ünvana sahip Dany’ye… Kendisi bana göre 7.sezonun ikinci çeyreğinde Westeros’ta tahtına kavuşacak! Diğer yandan ise Jon Snow kuzeyde tek hakim olarak White Walkerlar ile savaşmaya başlayacak. Jon’un Targaryen olması bana göre artık kesin. Joy of Tower’a Brann’ın bir kez daha gidip gerçeği öğrenmesini bekliyorum. Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Çünkü Winter, what a come back! dedirtecek bizlere. Ak yürüyenler yenilecektir şüphesiz iyiler mutlaka kazanır ama burası mutlak galibiyetlerin olduğu yer değil. Zira Azor Ahai ve üç ejder teorilerinden birinin gerçekleşeceğini umuyorum. Üç Ejder teorime göre Khaleesi’de olan üç ejderden birine kendisi birine Trion birine de Jon binecek Westeros’tan Winterfell’e uçacaklar. Ak yürüyenleri bu şekilde yenilgiye uğratacaklardır. Ama o ejderhalardan birine Azor Ahai binebilir. Kim olacağı bilinmemekle beraber kitap çıkmadığı için sırrını koruyor.

 

Azor Ahai dediğimiz kişi Ak yürüyenleri 100 gün döveceği kılıç ile yeneceğine inanılan kişi. Kehanette o kişinin bir kadın olduğunu savunanlar olsa da ölüp dirilen Jon Snow’un da olabileceği de düşünülebilir. Ejder kanı bulunan biri ve neden olmasın. Zira Jon Snow olarak bu savaşı kesinlikle kazanamaz. Ya kendisi ya da belki Stannis ya da Khaleesi’nin Azor Ahai olmasını bekliyorum.   İnternette Lady Catelyn Stark’ın da White Walker halleri de geziyorken onun da bu tarz bir rolde olmasını bekliyorum ama ihtimali düşük. Daha sıkı bir karakterden beklediğim bir gelişme olacak tabi bunlar hep 7.sezonun malzemeleri sevgili dostlar.

 

Demir taht adayım Khaleesi’yi bir an önce tahtta görmek istiyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s