Bigumigu’da farklı projeleriyle haber olmuş El Turco Digital’in kurucusu Tunç Topçuoğlu bir süredir vlog işine girdi. Birinin kendi kendisiyle konuşmasını videoya çekip bir de bunu izlememizi beklemesi benim için saçma olduğundan vlog dünyasına pek yakınlaşamamıştım. Tunç’un videoları ise web kamerası karşısında monologdan çok öte; çekimi, kesimi, biçimi ile tam profesyonel işi ve son derece sürükleyici videolar. Böyle olunca da hızla artıyor takipçileri. Kanalı şuradan takip edebilirsiniz, hatta burada benim de Tunç’la birlikte yer aldığım bir bölümü görebilirsiniz.

Tunç’un son macerası, ofisinin sokağında karşı komşusu olan terzilerle çektiği spontane videodan çıkan fikirle bir hayli eğlenceli bir noktaya ulaştı. Terzinin oğlu Resul, Tunç’un çekeceği bir kısa korku filmi senaryosu yazdı ve mahalleden başka kişilerin de amatör desteğiyle bu senaryo çekildi.

Mahallede Korku Filmi serisini (toplam 6 kısa video) baştan sona bu listeden izleyebilirsiniz.

Türkiye’nin genel gündemindeki seküler-laik gerilimini, Balat’ta bir mahallede önce vloglarıyla, sonra da hep birlikte çektikleri filmle esprili bir şekilde ele alan tüm mahalleye ama özellikle Resul’e bravo. Tunç da hayatımızın içindeki farketmediğimiz dinamikleri ve bam tellerini böyle yakalayıp başarıyla kullanmaya devam ederse çok ilginç bir izleyici kitlesi yaratabilir kendisine.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s