Kanadalı sanatçılar Catherine King ve Wayne Adams, gelir düzeylerinin hiçbir zaman bir ev satın almaya yeterli olmayacağını düşündü ve hayli radikal bir karara imza atarak bir ada inşa etmeye karar verdi. Çiftin 2015 yılında tamamlamayı başardığı “Freedom Cove” adını verdikleri ada, Vancouver’a tekneyle 45 dakika mesafe uzaklıkta yer alıyor.

Yüzebilen ada, 12 bölümün birleşmesinden meydana geliyor. Adada, 4 sera, yaşam alanları, mutfak, atölye, sanat galerisi, deniz feneri ve hatta bir dans pisti bile yer alıyor. Yaklaşık 500 ton ağırlığındaki,sürdürülebilir bir hayat yaşanan adada yer alan küçükten büyüğe her şey el emeğiyle hazırlanmış.

King ve Adams, elle yaratılan bölümleri oluştururken çekiç, testere gibi aletleri kullanmış, elektrikli aletlerden ise hiç yardım almamış. Güneş panelleriyle elektrik üretilen adada seraya ektikleri sebze meyve ve tuttukları balıklar çiftin besin ihtiyacını karşılıyor. Great Big Story’nin hazırladığı videoda bu ütopik yüzen adaya dair sıra dışı hikayeyi izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s