Nike’nin son kampanyası, ekran başında yaptıklarımızla dalgasını geçerek bize zamanın ne kadar değerli olduğunu hatırlatıyor.

Wieden+Kennedy Portland son Nike kampanyasında her zaman alıştığımız ilham veren, özendiren, spora teşvik eden şık görseller yerine bambaşka bir tarz deniyor. Bu defa spor yapan, yapmakta olan insanlar yok; sadece siyah fonda beyaz yazılar ve Siri benzeri bir dış sesin seslendirmesi var. Ve filmler bize “Haydi, yap, herkes yapabilir, çık dışarı hareket et, sen de yap” gibi şeyler söylemek yerine önemli olan tek şeyi hatırlatıyor: Zaman.

Kampanyanın ilk filmi, bir dakikalık bir manifesto filmi gibi. Filmin bir dakikalık süresini, her gün ekranlara yapışık geçirdiğimiz 10 saatle kıyaslıyor. Siri benzeri dış ses; akıllı telefonlarımızda, tabletlerimizde, sosyal medyada, internette, televizyonda yaptığımız şeyleri hızlıca sayarken bunun anlamsızlığını, bunları yaparak harcadığımız zamanları da vurguluyor. Film, her şeyi saydıktan sonra “Haydi koşmuyor muyuz?” diye soruyor ve sonra “Zaman değerli” diye bitiyor.

 

 

 

Posted by:orcuncakir@didingo

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s