Her sene olduğu gibi bu sene de markalar, Super Bowl’a özel reklam kampanyaları hazırladı. Dün sabaha karşı gerçekleşen 51. Super Bowl’da reklamları yayınlanan markalar arasında Google da yer aldı. Super Bowl sırasında Google’ın akıllı ev asistanı Google Home için bir reklam (aşağıda videosu paylaşılan reklam) yayınlandı.

 

Super Bowl karşılaşmasını televizyondan izleyen milyonlarca kişi vardı ve bu kişilerden bazılarının evinde Google Home bulunuyordu. Reklam filminin birçok yerinde söylenen “OK, Google” komutu, bu evlerde bulunan çok sayıda Google Home’un aktif hale gelmesine neden oldu. “OK, Google” sesli komutu, Google Home’a herhangi bir talimat vermeden önce cihazı aktifleştirmek için kullanılıyor.

Birçok evdeki Google Home, reklamda yer alan “OK, Google” komutunun kullanıcılarından geldiğini zannederek aktif hale geldi. Bu durumu yaşayan birçok Google Home kullanıcısı da özellikle Twitter’da bununla ilgili esprili paylaşımlar yaptı.

Bu olayın bir benzeri geçtiğimiz ay yaşanmıştı. San Diego’daki CW6 isimli televizyon kanalında haber sunucusunun bir haberdeki küçük bir kız çocuğunu taklit ederek söylediği “Alexa bana bir oyuncak bebek evi sipariş etti.” cümlesi, bu sırada yayının izlendiği evlerin bazılarında bulunan birçok Amazon Echo’nun internet üzerinden oyuncak bebek evi sipariş etmesine sebep olmuştu.

Pazarlamason

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s