Instagram, bir yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığı ve ‘Favoriler’ olarak adlandırdığı yeni bir özelliği küçük bir grupla test etmeye başladı.  Favoriler hayata geçtiğinde kullanıcılar istedikleri fotoğraflarını ve Instagram hikayelerini yalnızca bu listeye eklenen arkadaşları ile paylaşabilecek.

Kullanıcılar, Favoriler özelliği ile ilk olarak kendi özel listesini oluşturup, özel içeriklerini görmelerini istediği kişileri yeşil renkli yıldız rozete dokunup, bu alana ekleyebilecek. Kişiler listeye eklendiklerine  ya da listeden çıkarıldıklarına dair bir bildirim almayacaklar.

Instagram kullanıcısı hedef kitle ile içeriğini herkese açık ya da direkt mesaj göndermek yerine bu şekilde paylaşabilecek. Kişiler Favoriler’de olduklarını akışlarındaki yeşil rozetli içeriği gördüklerinde anlayabilecek. Listeye girebilmek için davet gönderemeyecekler. Listeden çıkarıldıkları durumda ise daha önce gördüğü içerikler erişilebilir olamayacak.

Instagram bu yeni özelliğini önümüzdeki aylarda hayata geçirmeyi planlanıyor. Listeye eklenecek kişi sayısında bir sınırlama olmasa da şirket listelerin 10 ila 30 kişi arasında olacağını tahmin ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s