Instagram, Snapchat’in hemen hemen tüm özelliklerini kopyalamışken Snapchat de yeni özellikler eklemekle meşgul. Snapchat’e gelen son özellikleri kısaca Ataç, Backdrop ve Ses Filtresi olarak özetleyebiliriz. Bu özelliklerle birlikte Snapchat “link yok” kuralını da bozdu ve artık link paylaşımlarına da onay vermeye başladı.

Yeni özelliklere bir göz atalım!
Ataç: Ataç özelliği snap’lere link eklemenize imkan veriyor. Ekranın sağ kısmında yer alan ataç ikonuna tıklayarak görsellere link ekleyebilir, Instagram’ın kullanım koşullarına uygun olduğu sürece karşınızdaki kullanıcıyı istediğiniz siteye yönlendirebilirsiniz.

Backdrop: Bu özellik seçtiğiniz görseldeki arka plana eğlenceli görseller eklemenize olanak tanıyor. Bunun için ekranın sağ kısmında yer alan makas ikonuna tıklayarak backdrop alanına gelebilir, öne çıkarmak istediğiniz görselleri seçerek arka planı değiştirebilirsiniz.

Backdrop: Ses filtresi özelliği de uygulama içinde sesinizi değiştirmeye imkan sağlıyor. Önceki ses değişiklikleri sadece artırılmış gerçeklik filtrelerinde olurken artık görsel bir filtreye ihtiyaç duymadan sadece ses filtresiyle de sesinizi değiştirebilirsiniz.

Alttaki videoda detaylı bilgiler mevcut.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s