Facebook, Canvas reklamlarını Instagram Stories’e taşıyor.

Instagram reklamverenler için yeni özelliklerini duyurdu. Yeni gelen özelliklerden en önemlisi şüphesiz Canvas reklamlarının Instagram Stories’e gelmesi oldu.

Reklamverenler şimdiye kadar Instagram Stories üzerinde reklam verebiliyorlardı ancak yeni gelen model sayesinde tam ekran ve etkileşimli reklamlar da artık Stories de görülebilecek. “Facebook’un hızlı yüklenen Canvas formatının Instagram Stories’e gelmesiyle reklamverenler, güçlü marka hikayeleri anlatabilmek adına Canvas’ın yaratıcı özelliklerini Instagram Stories’de de kullanabilecekler.” diyor Instagram blog yazısında. Ayrıca Power Editor ve Ads Manager’ı kullanarak reklamverenler, organik paylaşım olarak yükledikleri Instagram Stories gönderilerini kaydedip gelecekte reklam kampanyalarında da bu gönderiyi kullanabilecekler. Ayrıca şirket, reklamverenlerin Instagram Stories kampanyalarını Facebook’taki sayfalarına da taşımalarını istiyor. Bunun için reklam yerleşimlerinden Facebook, Instagram Stories ya da Audience Network’ü seçebilmelerine olanak sağlayacak.

Bu özelliklere ek olarak kullanıcılar artık hikayeleri direkt mesaj olarak arkadaşlarına gönderebilecek. Böylece Stories üzerinde markanın paylaştığı gönderiler direkt mesajlarda yayılabilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s