KFC’nin global Twitter hesabı sosyal medya iletişimini bir üst boyuta taşıyor. Nasıl mı? Mesela, Kentucky Fried Chicken’ın Twitter hesabının sadece 11 kişiyi takip ettiğini biliyor muydunuz? En azından şimdi duymuş oldunuz.

Twitter’da @edgette22 adlı kullanıcının ortaya çıkardığı gerçeğe göre KFC’nin Twitter hesabı sadece 11 kişiyi takip ediyor. Bu 11 kişinin -sıkı durun- 5’i Spice Girls grubunun üyelerinden oluşuyor, kalan 6 kişi de adı Herb olan erkekler arasından rastgele seçilmiş. Bu 11 kişi, size bir şeyler çağrıştırdı mı? Biraz daha yakından bakalım.

Hemen hemen herkesin bildiği üzere KFC’nin gizli tarifi 11 adet bitki ve baharattan oluşuyor.  Bu bakımdan baktığınızda, KFC’nin Twitter hesabının takip ettiği 11 kişi farklı bir anlam kazanıyor. Çünkü, İngilizce’de “Spice” kelimesi “baharat”, “Herb” kelimesi “bitki” anlamına geliyor. Twitter’da 11 kişiyi takip eden KFC, ufak bir dijital oyunla bu sırrı takipçileriyle paylaşıyor.

Bu sırrı ortaya çıkaran Twitter kullanıcısı @edgette22 oldu. Peki, @edgette22 bu sır karşılığında ne kazandı derseniz, birkaç gün sonra gelen gelen kargoya bakmanız yeterli olacaktır.

KFC’nin sosyal medya iletişimini bambaşka bir yere taşıdığını söyleyelim. Tebrikler KFC!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s