Snapchat Büyük Yeniliğe Hazır

Snapchat, kullanıcıların çok hoşuna gideceğini düşündüğümüz, tasarım ve kullanıcı deneyimi açısından önemli bir devrime hazırlanıyor. Evan Spiegel bu yeniliği  ” sosyal ve medya birbirinden ayrılacak.” diyerek duyurdu.

Yapılacak yenilikse şöyle, sosyal medyada arkadaşlarınızın gönderileriyle profesyonel yayın yapan kullanıcıların paylaşımları bundan sonra ayrı olarak görünecek. Snapchat bu ayrımla kullanıcıları daha uzun süre aktif tutmayı planlıyor. İçeriklerin sıralaması da değişecek. Artık en çok etkileşimde olduğunuz kişilerin paylaşımları daha yukarıda görmemiz mümkün.

Snapchat’i kullanımınız da değişiyor. Ekranın sol tarafında arkadaşlarınızın mesajlarını ve hikayelerini göreceksiniz. Kameranın sağ tarafında ise profesyonel yayıncıların ve takip ettiğiniz önemli kişilerin gönderilerini göreceksiniz.

Değişim bu kadarla da bitmiyor. Kameranın sağ tarafına yerleştirilmiş olan kullanıcıların gönderileri algoritma tarafından değil gerçek insanlar tarafından değerlendirilecek. Bu şekilde “yalan haber” olayının önüne geçilecek.

Bizde bu değişimi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: