Tacizlere Karşı Yeni Özellikler

Facebook, sözlü ve yazılı tacize uğrayan kullanıcılar için yeni özellikler geliştirdi. Facebook kullanıcılarının geri dönüşlere ek olarak kadınlar ve gazetecilere karşı tacizler sonunda iki yeni özellik Facebook’ta olacak: İstenmeyen Kullanıcıların Engellenmesi ve Mesajları Yok Sayma.

İstenmeyen Kullanıcıların Engellenmesi
Facebook’ta herhangi bir kullanıcı engellendiği zaman, engellenen kullanıcı yeni bir hesapla tacize devam edebiliyordu. Engellenen kullanıcıların yeni hesap açmasını önlemek adına Facebook, güvenlik önlemlerini artırdığını açıkladı. Hali hazırdaki taciz karşıtı mekanizmaların yeterli olmadığını düşünen Facebook yetkilileri IP kontrol mekanizmasıyla engellenen kullanıcıların yeni hesap açmasının önüne geçmeye çalışacak.

Mesajları Yok Sayma
Herhangi bir kullanıcı tarafından tacize uğrayan kullanıcı, taciz eden kişiyi engellediğinde bu durum engellenen kullanıcıyı sinirlendiriyor ve daha yoğun tacizler olarak geri dönüyordu. Facebook’un yeni geliştirdiği özellikle herhangi bir kullanıcı tacize uğradığında, tacizcinin mesajlarını yok sayabilecek. Böylece taciz eden kullanıcının gönderdiği tüm mesajlar başka bir mesaj kutusuna yönlendirilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: