Facebook, Ölçümleri Kaldıracak!

Sosyal medya devi Facebook, Temmuz 2018’den itibaren gereksiz, eski, eyleme geçirilebilir olmayan veya sık kullanılmayan birtakım ölçümleri kaldırmaya başlayacak. Önceki yıllarda reklam ölçümlemelerinde birtakım hatalar yapan Facebook, bazı ölçümleri kaldırmayı ve en uygun ölçümleri belirlemeyi kolaylaştıracak bir çözüm üretmeyi amaçlıyor.

Facebook Business’dan yapılan açıklamaya göre şu ölçümler kaldırılacak: Eylemler, Eyleme Geçen Kişiler, Herhangi Bir Eylem Başına Ücret, Bugün Harcanan Tutar, Düğme Tıklamaları, Kanvas Bileşen Süresi Yüzdesi, Bağlantı Tıklamasının Yönlendirildiği Yer, Mobil Uygulama Eylemleri Dönüşüm Değeri, Sayfadan Bahsetmeler, Sayfadan Bahsetme Başına Ücret, Sayfa Sekmesi Görüntülemeleri, Sayfa Sekmesi Görüntüleme Başına Ücret, Olumlu Görüş, Olumsuz Görüş:Alaka Düzeyi Puanı, Sosyal Erişim, Sosyal Gösterimler, Sosyal Tıklamalar (Tümü), Tekil Sosyal Tıklamalar (Tümü).

Sosyal erişim ve sosyal görüntüleme ölçümlemelerinin erişim ve gösterimler ölçümlerinden önemli bir farkı yoktur ve burada sağlanan istatistikler de eyleme geçirilebilir değildir. Bu yüzden bu iki istatistik yerine erişim ve gösterim istatistikleri olacak.

En temelde müşterilerimize sunduğumuz raporlama hizmetinde herhangi bir sıkıntı olmayacağını düşünüyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: