Şaşırtan Reklam Harcamaları!

2016 başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ın sosyal medyada yürüttüğü seçim kampanyası harcamaları ve tarafların konuyla ilgili tartışmalarının tırmanarak devam etmesi üzerine Facebook’tan yeni bir açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde, Trump kampanyasının dijital yönetmeni Brad Parscale, ‘facebook reklamlarını çok etkin ve rakiplerinden 100 kat daha ucuz kullandıklarına emin olduğunu’ dile getirmişti. Kampanya sürecinde yer alan eski bir çalışanın ‘facebook reklamlarının teklif verme yoluyla satın alındığını ve kırsal alandaki seçmenlerin hedeflenerek maliyetin azaltıldığı’ iddiasının ardından Clinton cephesinden ‘Sistemin haksız doğası’ vurgusu yapılmıştı.

Tartışmaların odağı haline gelen facebook adına, Facebook Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Andrew Bosworth, Twitter hesabında konuyla ilgili bir tablo paylaştı. Tarafların 2016 seçimlerindeki kampanya harcamalarını kıyaslayan tabloyla birlikte ‘Bu grafik, genel seçim döneminde Trump kampanyasının, bildirildiği gibi alçak seviyelerde değil, çoğu günlerde biraz daha yüksek fiyatlar ödediğini gösteriyor.’ açıklamasına yer verildi.

https://twitter.com/boztank/status/968577962223136768

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: