Youtube Red Kalkıyor

Youtube, Premium servisi olan YouTube Red’i değiştirerek iki farklı servis sunmaya başlayacak. Ayrıca Youtube. müzik uygulamasının yanı sıra orijinal video içerikleri sunan ve YouTube Red‘in yerini alan YouTube Premium servisini kullanıcılarına sundu. Apple Music ve Spotify ile rekabet edecek olan  YouTube Music servisi, aylık 10 dolarlık bir ücrete sahip. YouTube Music servisi ücretiz fakat reklamlara sahip olan bir versiyonu da mevcuttur. Hem masa üstünde hem de mobilde çalışacak uygulamalara sahip olacak olan YouTube Music, şarkı önerileri için Google’ın yapay zeka teknolojilerini kullanacak.
Uygulama aynı zamanda tamamen reklamsız olacağını ve arka planda oynatma / indirme gibi özelliklere sahip olacak.  22 Mayıs itibariyle kullanıma sunulacak olan YouTube Music uygulaması, ilk etapta ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika ve Güney Kore’de  kullanıma sunulacak.
Avusturya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Norveç, Rusya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık için kullanıma sunulması planlanan uygulamanın Türkiye için ne zaman sunulacağı bilinmemektedir.

11,99 dolarlık bir ücrete sahip olan YouTube Premium ise YouTube Music’e ek olarak orijinal video içeriklerine de ulaşmamızı sağlıyor. Kısaca YouTube Premium servisi sayesinde tek bir noktadan hem YouTube Music servisi içinde bulunan şarkılara hem de YouTube’un tüm orijinal video içeriklerine ulaşılabilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: