Snapchat’e Mesaj Silme Özelliği!

Snapchat, Clear Chats ismindeki atılan mesajları silebilme özelliğini gelecek haftalarda kürsel olarak herkesin kullanımına açacak. Silinebilen mesaj türleri arasında metinler, görselleri, videolar, anılar, çıkartmalar ve sesli notlar yer alıyor. Bu silme işlemi birebir konuşmalarda kullanılabildiği gibi grup konuşmalarında da geçerli olacak.

Mesajlaşma alanında karşılaşacağınız “Sil” düğmesi üzerinden attığınız mesajları kolayca silebileceksiniz. Ancak mesajlarınızı alan kişiler internet bağlantısına ya da uygulamanın güncel versiyonlarına sahip değilse bu özelliğin çalışmadığını söylemekte de fayda var. Bu arada WhatsApp’a benzer bir şekilde mesajınızı sildiğinizde alıcılar bildirimle bilgilendiriliyor. Mark Zuckerberg’in Messenger’ında ise böyle bir şey yok.

Snapchat’in hali hazırda otomatik kaybolan mesajlar üzerine kurduğu krallığı düşünürsek Clear Chats özelliğinin bu krallığı taçlandırmanın en güzel yolu olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar kullanıcılar, çıplaklık içeren ya da hassas içerikleri kaybolan mesajlar vasıtasıyla iletebiliyor, karşılarındaki kişi bu içeriği kaydettiğinde ya da ekran görüntüsü aldığında da bilgilendiriliyordu. Bu anlamda Clear Chats’in hassas içerik gönderimi yapan kullanıcıların daha rahat paylaşım yapmasını sağlayacağını söylemek mümkün. Bu da son zamanlarda tarihinin en düşük büyüme oranına sahip olan Snapchat’in büyümesine katkıda bulunacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: