Spotify’dan Yeni Uygulama

Sosyal medyanın öncüleri arasında yer alan Facebook, Instagram, Facebook Messenger gibi birçok uygulamanın kendi uygulamalarının yanında daha ufak boyutlu sürümleri de bulunuyor. Artık bu uygulamaların arasına Spotify Lite uygulaması da eklendi.

Spotify Lite Özellikleri Neler?

Spotify aracılığıyla hazırlanıp sunulan Lite, sürüm kapasitesi daha düşük olan cihazlar için bir artı yön yaratıyor. Daha az yer kaplayan sürümün ayrıca güncelleştirmeleri de daha kolay yapılmakta. Bununla birlikte uygulama hazırlanırken ana uygulamanın birçok özelliğinden ödün verildi. Aynı zaman da Lite sürüm uygulamanın normal sürümüyle görünüm bağlamında oldukça benzer özellikler taşıyor. Uygulamanın bir başlangıç ekranı var ve Facebook bağlantısı özelliği bulunuyor.

Uygulamanın ana uygulamadan farklı olan yönlerinden biraz bahsedecek olursak, en önemli eksikliğinin çevrimdışı çalma özelliğinin olmaması diyebiliriz. Aynı zamanda yüksek ses kalitesi ile çalma özelliği de bu uygulamada mevcut değil. Bununla beraber, sesin kablosuz cihazlardan problemsiz olarak yayınlanmasına olanak sağlayan Spotify Connect özelliği de Spotify Lite uygulamasında bulunmuyor.

Düşük kapasiteli olmasının yanında kullanıcı memnuniyeti baz alınarak Spotify Lite sürümünün biraz daha geliştirilmesi üzerinde duruluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: