Google’da İsimler Değişiyor.

Google, reklam araç ve platformlarının isimlerini değiştiriyor. Yeni dönemde 3 ana alan olacak:

1 – Google Ads: 18 sene önce dijital hayata gözlerini açan AdWords’ün yeni adı Google Ads olacak. İsimle birlikte gelen yenilik, platformun  öğrenme yeteneklerindeki büyük değişimmiş. Örneğin, küçük işletmeler için reklam yapmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran Smart Campaigns isimli yeni kampanya modeli, zor yapılan bir işi makine öğrenmesine yaptıracak.

2 – Google Marketing Platformu: DoubleClick Digital Marketing ve Google Analytics 360, Google Marketing Platform adı altında birleşiyor.

Bu alandaki yenilik ise Display & Video 360 adı verilen ve DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager, Studio ve Audience Center araçlarının birleşiminden oluşan araç.

3 – Google Ad Manager: DoubleClick Ad Exchange ve DoubleClick for Publishers’ın birleştirilmesiyle ortaya çıkan Google Ad Manager’la yayıncılara tek bir platform üzerinden hizmet verilecek.

Google, hizmetlerini sadeleştirerek kavram karmaşalarını ortadan kaldırmaya çalışıyor. Son dönemde ağırlık verdiği küçük işletmeleri ekosisteme katabilmek için herkes tarafından daha kolay anlaşılır ve kullanabilir  bir platform olmak istiyor.

 

Google, 10 Temmuz’daki Marketing Live etkinliğinde daha fazla yeni kampanya modeli tanıtacağını duyurdu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: