Instagram’da Müzik Etiketleri

Instagram hikayelerini bir soundtrack ile süslemek isteyenler artık çok şanslı. Uygulamanın içindeki kod, bu yılın başlarında  hikayelere bir soundtrack ekleme seçeneğini önerdikten sonra, Instagram, 28 Haziran’da müzik prodüksiyonlarını başlattı. Sesli bir çıkartma eklemeyle birlikte Instagram, yeni bir video kaydettiğinizde fon müziği çalan yeni bir araç da başlattı.

Müzik etiketleri, Instagram kullanıcılarının bir hikaye ile çalınabilecek bir veri tabanından bir parça seçmesini sağlar. Instagram hikayeler, kullanıcıların önceki 24 saatten bir dizi resim ve video oluşturmasına izin vermektedir. İçerik, takipçilerin beslemelerinin dışında tutulur, bunun yerine ekranın üst kısmında görünür. Etiket, izleyiciler hikayenize bakarken müziği çalar ve ayrıca sanatçıya bir kredi gösterir.

Bir hikayeye müzik eklemek için, çıkartmalar simgesine ve ardından müzik etiketine tıklanması gerekmektedir.
Instagram kullanıcıları popüler şarkılara, ruh hallerine ve türlere göre göz atabilir veya arama aracını kullanabilir. Kullanıcılar ayrıca bir şarkıyı seçtikten sonra, şarkıdaki belirli bir noktaya atlayabilir.Benzer bir ikinci özellik, seçilen bir şarkıdan bir film müziği ekleyen bir video kayıt modu sunar. Instagram’ın kamerasının içinde, müzik adı verilen yeni moda geçiş, benzer bir şarkı kitaplığı açacak. Hikayeler seçeneğinden farklı olarak, kamera modu, arka planda o şarkıyı almak için kaydettiğiniz müziği çalacaktır. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: