Snapchat’ten Ses Tanıma

Snapchat’in son lensleri, duyulabilir anahtar kelimelere tepki veriyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan yeni lensler, belirli tetikleme kelimeleri kullanarak hareketleri canlandırıyor.

İlk olarak TechCrunch tarafından tespit edilen yeni lensler, bir animasyonu ne zaman tetikleyeceğini tanımlamak için yüz tanıma yerine konuşma tanıma özelliğini kullanır. Artırılmış gerçeklik maskesini canlandırmak için Alexa’yı tek kelimelik tetikleyiciler ile kullanarak bir şeyler isteyebilirsiniz. Örneğin aşk kelimesinin dans kalplerini bir diğerine getirirken, bir yandan da el sembolünü getirecektir. Ekrandaki talimatlar, kullanıcıların hangi kelimeyi etkileyeceğini bilmelerini sağlar.

Güncelleme , bu yılın başlarında ilk ses reaktif lensleri izler, ancak diğer başlatılan lensler gibi hacim ile değiştirmek yerine belirli kelimelere tepki verir. Snapchat ayrıca ses ve ses değiştirici seçenekler sunan lenslere de sahiptir.

Animasyonlu objektifler videoda popüler olabilir. Kayda belirli bir noktada efekt eklemek için anahtar kelimeler kullanılır. Lensler ayrıca, animasyondan önce veya sonra fotoğraf çekmeye çalışır. Örneğin kaşlarınızı kaldırmaya gerek olmadığında, söylerken ya da söyledikten sonraki devam ettirmek istediğiniz ifadeyi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: