Linkedin 575 Milyon Üyeye Ulaştı

Linkedin’in toplam üye sayısının 575 milyonu geçtiği belirtiliyor. Bu da, Linkedin’in Nisan 2017’de 500 milyon kullanıcıya ulaştığını göz önünde bulundurduğunuzda 75 milyon kullanıcıyı 16 ayda kazandığı anlamına geliyor.

Linkedin’in kazandığı 75 milyon üyenin ne kadar önemli olduğunu diğer sosyal mecralara bakacak olursak daha net görebiliriz. Son 16 ayda, Facebook kullanıcı sayısı yaklaşık 146 milyon artarken Twitter kullanıcı sayısı sadece 9 milyon arttı. Bu da Linkedin’in büyüme rakamlarının diğer sosyal mecraların ortalamasına göre çok üzerinde olduğunu gösteriyor.

Linkedin’in toplam kullanıcı sayısı 575 milyona ulaşsa da, aktif kullanıcı sayısının bu rakamdan oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Linkedin bunu resmi olarak açıklamasa da, bazı araştırmalarda aylık aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 250 milyon olduğunu belirtilirken, bazı araştırmalarda aylık aktif kullanıcı sayısının toplam kullanıcıların sadece %25’i olduğu açıklanmıştı. Linkedin son 16 ayda 75 milyon yeni kullanıcı kazansa da, aylık aktif kullanıcı sayısına baktığımızda hala Facebook ve Twitter’ın çok gerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: