İzinli Veri Kullanımı

Kişisel verilerin izinsiz kullanımı, zaman zaman gündeme gelen ve birçok endişeyi ardında barındıran bir konuydu. Verilerinin depolanmasından ve kullanılmasından rahatsız olan kullanıcılar için geçtiğimiz aylarda Avrupa Birliği Veri Koruma Yönergesi getirilmişti. Kullanıcıları rahatlatan bu düzenlemeler, markaları veri elde etme konusunda zor duruma sokmuştu. Neyse ki Killi uygulaması buna çözüm getiriyor.

‘Killi’, sizden izin alınarak verilerinizi markalarla paylaşan ve karşılığında size para ödeyen bir mobil uygulama. Kullanıcılar, kimlik ve iletişim bilgilerini uygulamaya yükleyerek hangi tür reklamları görmek istediklerini uygulamaya giriyor, karşılığında da markaların reklamlarını görüntüleyerek para kazanabiliyor. Fazla bilginin fazla para kazandırdığı bu uygulamada, markalar da istedikleri verilere rahatça ulaşabiliyor.

Freckle IoT bünyesinde geliştirilen uygulama, markalar için umut ışığı oldu diyebiliriz. Çünkü hem veri koruma kanunları hem de reklam engelleme uygulamalarının kullanımının artması markaları zor duruma sokuyordu. Killi’nin varlığıyla markaları ve kullanıcıları artık güvenli ve kârlı bir veri alışverişi bekliyor.

Killi yöneticileri, iş ortakları arasında GM, McDonald’s, Danone gibi markaların bulunduğunu belitti. Killi’nin bu uzlaşmacı tavrıyla birçok markayı da bünyesine eklemesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: