Instagram’a Yeni Özellikler

Dünyanın en popüler sosyal medya mecralarından biri olan Instagram, sürekli güncel kalmak için yeni özellikleri test ediyor. Instagram’ın yakın zamanda test ettiği ve yeni güncellemelerle uygulamaya eklemek istediği özellikleri sizi için derledik.

1) Gizli Etiketler
Instagram’ın en yeni özelliği olan gizli etiketler, içeriklerin altına eklediğiniz etiketleri gönderinin altında uzunca göstermek yerine, içerik metninde toplu olarak gösteriyor. Şu anda kısıtlı sayıda kullanıcının test ettiği bu özellik, hashtag kullanmayı seven kullanıcıların içeriklerini daha derli toplu gösterecek.

Instagram’ın bu son özelliği, Hong Kong’lu bir Twitter kullanıcısının tweetinde ortaya çıktı.

2) Instagram Web Güncellemeleri
Instagram, %100 mobil bir uygulama olmasına karşın Instagram web tarafında da yenilikler var. Kullanıcılar içerik girişi için mobil cihazları kullanmak zorunda olsa da, web tarafına gelen güncellemeyle birlikte artık Instagram bildirimlerini web üzerinden alabileceksiniz. Uygulamaya girdiğinizde karşınıza çıkan “bildirimleri aç” özelliğiyle birlikte Instagram bildirimlerini web üzerinde almak artık mümkün.

3) Instagram Lite
Instagram Lite, Instagram’ın normal versiyonundan daha az yer kaplayan ve daha az enerji tüketen versiyonu olarak dikkat çekiyor. Data tüketimi konusunda da tasarruf sağlayan Instagram Lite, internet erişiminin kısıtlı olduğu bölgelerde Instagram’a giriş yapmanızı sağlıyor. Henüz iOS ve Android uygulaması hazır olmasa da yakın zamanda uygulama dükkanlarında Instargram Lite uygulamasını görebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: