WhatsApp Reklamları Geliyor

WhatsApp başkan yardımcısı Chris Daniels, reklamların WhatsApp için birincil para kazanma yolu olacağını belirtti ve WhatsApp ile işletmelerin diledikleri hedef kitleye ulaşabileceğini söyledi. WhatsApp’ın nasıl bir gelir kaynağına dönüştürülebileceği konusunun, kurucularının şirketten ayrılmasının arkasında yatan neden olduğu düşünülüyor.

WhatsApp’a reklamların gelmesi kullanıcıları WhatsApp yerine farklı alternatifler aramaya itebilir, çünkü WhatsApp kullanıcıları, uygulamayı özel bir alan olarak görüyor ve WhatsApp’ın sunduğu uçtan uca şifreleme güvenliğiyle de bu özel alanda sevdikleriyle iletişime geçiyorlar.

WhatsApp reklamları için henüz bir zaman çizelgesi verilmese de reklamların WhatsApp durum güncellemelerinde yer alması bekleniyor. WhatsApp, durum güncellemeleri geçtiğimiz yılın başında Instagram’ın Hikayeler özelliği gibi görsel bir hal almıştı. O zamandan beri kullanılan WhatsApp durum güncellemeleri Snapchat’i geride bırakmış durumda. Durum güncellemeleri metin, görsel ve videolarla ilgili bir içerik oluşturmanıza izin veriyor ve WhatsApp profilinizde 24 saat boyunca görünür oluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: