WhatsApp’ta Yeni Güncelleme

WhatsApp’a bir yenilik daha geldi. Yapılan son güncelleme ile uygulamanın altında yeni grup çağrısı, kısayol olarak sağ üst köşede bir ikon olarak yer alacak.

Bu seçeneğe dokunarak istediğiniz gruba ait katılımcıların listesine bakabilir ve arama yapmak istediğiniz kullanıcıları açılan pop up penceresinden ulaşabilirsiniz.

Gelen son güncelleme ile grup çağrılarının sık kullanlar için durumu kolaylaşıtıracak gibi gözüküyor. Bu güncellemeden önce WhatsApp kullanıcılarının, sesli aramayı başlatması ve ardından diğer kullanıcıları seçmeleri gerekiyordu.

Şirketten yayınlanan duyuru ile uygulamanın sorunsuz çalışması için gereken işletim sistemi paylaşıldı. Buna göre kullanıcıların en azından belirtilen işletim sistemlerinden birine sahip cihazları kullanmaları gerekiyor.

Bu değişikliğin hayata geçmesinin ardından kullanıcıların Android 4.0 ve üzeri, iOS 7 ve üzeri ile Windows Phone 8.1 ve üzeri işletim sistemlerine sahip bir cihaz bulundurmaları gerekecek. Yani eski bir işletim sistemine sahip cihaz kullananlar kısa süre içerisinde WhatsApp’tan mahrum kalabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: