bÖyLe yAzMaYa nE DeRsInIz?

Sosyal medyadaki caps kültürü, son birkaç yılda çok gelişti ve her gün farklı kullanımlarla karşımıza çıkıyor. Bu seferki konuk Sünger Bob.

Sünger Bob çok sevilen bir çizgi karakter, aynı ismi taşıyan TV programının da sosyal medyada sıkı takipçileri var. TV programının bir bölümünde tavuk taklidi yapan Sünger Bob da caps kültürüne katılanlar arasında yer aldı.

Sosyal medya kullanıcıları, Sünger Bob’un tavuk taklidi yaptığı bu pozu kullanarak başka kullanıcıların görüşleriyle dalga geçmek amaçlı bir yazı stili oluşturdu. Bazı harflerin küçük, bazı harflerin büyük olduğu bU YaZı sTiLi, dalga geçmek istediğiniz kişinin metnini bÜyÜkLü kÜçÜkLü kullanarak onu alaya almanızı sağlıyor. Üstelik sadece yazı stili de değil, uygulaması ve web sitesi de var.

sPoNGeCaSe isimli iOS uygulaması, normal yazıları bÜyÜkLü kÜçÜkLü yazı karakterine çeviriyor ve bunu 0.99$ karşılığında yapıyor. Uygulama yerine ücretsiz web sitesini kullanarak arkadaşlarınızın sizden nefret etmesini sağlayabilirsiniz: Sünger Bob Stili

Sosyal medyanın eğlenceli dünyası her gün yepyeni bir caps kullanmamıza olanak sağlıyor. Bir sonraki eğlencemiz ne olacak?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: