Instagram’la Giriş Yap Özelliği

Facebook’un kullanıcı kitlesi değişmeye başladıkça  şirket, uygulama ailesine Facebook özellikleri eklemeye devam ediyor. Reklam gelirlerini riske atmak istemeyen şirket, Facebook’la giriş yap benzeri bir özelliği Instagram’da yayına almaya hazırlanıyor.

“Facebook’la giriş yap” platformu, kullanıcıları sosyal ağa bağlı tutarak, ayrı bir kullanıcı adı ve şifre kullanmadan diğer uygulamalara giriş yapma imkanı veriyordu. Instagram kullanıcıları ise kişisel hesaplarını ve sahte hesaplarını yönetmek için birden fazla giriş bilgisi kullanmak durumundaydı. Instagram’daki giriş bilgilerini düzenlemek adına yeni bir adım atan şirket, bu adımla birlikte Facebook’la giriş yap özelliğini de Instagram’a taşımış oldu.

Facebook’la giriş yap özelliği, platformun kullanıcı tabanının büyümesini artırırken, kullanıcıların da Facebook’tan  vazgeçmesinin önüne geçmişti. Aynı zamanda Haber Kaynağı içeriklerini geliştirmek için yeni bir kaynak olarak konumlanan özellik, kullanıcıların webdeki hareketlerine dair veri toplamaya yarıyordu. Birçok kullanıcı Facebook’ta içerik paylaşmaktan ve etkileşimde bulunmaktan vazgeçmiş olsa da Spotify ve Netflix gibi platformlara giriş yapmak için hala Facebook’u  kullanmaya devam ediyor. Facebook da uygulama ailesini gün geçtikçe kendisine dönüştürüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: