İşletmeler İçin Yeni Özellikler!

Facebook, 7 Şubat’ta Menlo Park’taki merkezinde ilk kez Facebook Toplulukları Zirvesi’ni gerçekleştirmeye başladı. Gerçekleşen etkinlikte çeşitli ülkelerin önde gelen topluluklarını, yerel işletmecileri ve kâr amacı gütmeyen organizasyonların liderlerini ağırladı.

Facebook bu etkinlikte, mesajlaşma ve grup katılımı yoluyla insanların ve işletmelerin Facebook’a bağlanmasını kolaylaştırmak için 2 yeni yol sundu.

Facebook Sayfası Gelen Kutusuna Instagram Direct Mesajlar Geliyor!

Instagram üzerinden satış yapan ve müşterileriyle sıklıkla iletişim halinde olan işletmeler için Instagram Direct mesaj vazgeçilmez olmakta. Pek tabii Instagram Direct mesajlar mobil telefonlar üzerinden kullanılıyor ve müşteriler mobil telefonları aracılığıyla sadece cevap verebiliyor. Facebook, işletmelerin müşterileriyle mesajlaşma yöntemlerine yardımcı olmak için oldukça sevindirici bir özellik sundu. İşletme sayfalarının gelen kutusuna Instagram Direct mesaj platformunu entegre etti.

Amaç, işletmelerin yoğun müşteri mesajı aldıkları platformları tek bir merkezde toplayıp yanıtlamalarını kolaylaştırmak ve hızlandırmak. Oldukça yararlı olacak bu özelliğin henüz ülkemize gelmesinde daha zaman var gibi gözüküyor. Facebook’un önümüzdeki haftalarda öncelikli olarak Brezilya ve ABD’deki işletmelere bu özelliği sunacağını belirtelim.

Sayfaların Facebook Gruplarına Katılması İçin Yeni Yollar!

Facebook, gerçekleşen zirvede işletmelerin müşterileriyle platformlar üzerinden iletişim kurmalarını kolaylaştırırken Facebook topluluklarına da bağlı kalmalarına yardımcı olacağını belirtilen diğer bir özelliğini sundu.

Facebook, çeşitli işletmelerden grup sayfalarıyla da daha samimi bir ortamda etkileşime girmenin anlamlı olacağını belirten geri dönüşler aldığını ve bu doğrultuda da işletme sayfaların Facebook gruplarına katılabileceğini ve topluluk tartışmalarına dahil olup işlerini ve organizasyonlarını temsil edecek bir şekilde yer alabileceğini belirtti.

Özetle, Facebook’un işletmelere yönelik sunduğu bu özelliklerin müşteriyle bağ kurmada, ilişki ve iletişimi derinleştirmede önemli adımlar olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: