Facebook Showcase’i Duyurdu!

Daha önce Watch uygulamasıyla kendi streaming video plarformunu duyuran ve bu yönde atılımlarını yapmaya devam eden Facebook, premium video servis ürünlerine Showcase’i de ekledi.

Uzun vadede Watch uygulamasından sağladığı geliri reklam odaklı Showcase ürünüyle artırma peşinde olan Facebook, televizyona benzer yapıda reklamverenler önceden Facebook’a istedikleri reklam aralığını bildirerek markalarının burada görünmesini sağlayacak.

Lansman ile birlikte Facebook, In-Stream Reserve programı için yemek ve haberler gibi yeni içerik paketlerini de duyurdu. Bu doğrultuda In-Stream Reserve programının sabit maliyetlere sahip reklamları, yayıncıların ve içerik üreticilerin oluşturduğu yüzlerce video içerisinde yer alabilecek.

Facebook son olarak Watch uygulaması içerisinde yer alacak içerikler için Sponsorluklar modelini duyurdu. Sadece ABD’de kullanıma açık olacak bu reklam modeli, reklamverenlerin bir programa sponsor olabilmesini ve reklam çalışmalarının benzer temalardaki diğer videoların içinde de bulunabilmesini sağlayacak.

Yapılan basın lansmanıyla Facebook’un yeni video strateji ve reklam modelleriyle video streaming alanında güçlü rakipleri karşısında sektörde var olmaya çalıştığını ve yatırımlarını artrırmaya devam edeceğini söylemek mümkün.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: