Twitter’dan Yeni Özellik!

Twitter’ın kullanıcı tweetlerine gelen yanıtların gizlenmesini sağlayacak yeni bir tweet denetim özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Facebook, Twitter, Google gibi dev teknoloji şirketlerinin test ettiği ve henüz açıklanmayan özellikleri keşfetmesiyle bilinen yazılım mühendisi Jane Manchun Wong’un sızdırdığı yeni özellik, kullanıcının tweeti altına gelen yanıtları gizlemeyi sağlarken diğer kullanıcıların gizlenen yanıtları menü seçeneğiyle görebilmesini sağlıyor.

Twitter’ın kıdemli ürün yöneticisi Michelle Yasmeen Haq ise test edilen bu özelliği doğruladı. Haq, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarla kullanıcılardan aldıkları geri bildirimler doğrultusunda tweet üzerinden gerçekleşen sohbetlerin olabildiğince sağlıklı yapılmasını sağlamak istediklerini belirtti. Bu özellik sayesinde sohbete başlayan kişi, tweetlerine gelen yanıtları gizlemeyi seçebileceğini ve gizlenen bu cevapların başkaları tarafından bir menü seçeneği aracılığıyla görüntülenebileceğini aktardı. Dolayısıyla tweetler gizlenirken tamamen silinmeyeceğini de ekledi.

Twitter’ın yanıt moderasyonu üzerinde uzun süredir çalıştığı biliniyordu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Twitter’da ilk tweetle etkileşime girdiğinde rahatsız edici yanıtları görmemiş olacak. Bu özellik troll hesaplar tarafından gelen küfürlü yorumların görünürlüğünü azaltmak adına faydalı olabilir. Öte yandan çelişkili bakış açılarına sahip kişilerden gelen yorumları gizlemek isteyen kullanıcılar tarafından kolaylıkla kötüye kullanma ihtimali de mevcut.

Twitter’ın bu özelliği önümüzdeki aylarda herkese açık bir şekilde test etmeyi planladığını da ekleyelim. Özelliğin ne zaman uygulamaya konulacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: