Twitter’dan Test Uygulaması!

Twitter, yeni özelliklerinin prototiplerini denemeyi mümkün kılan yeni uygulaması twttr’ı görücüye çıktı. Twitter’ın geçtiğimiz Ocak ayında CES konferansında tanıttığı twttr ile platforma getireceği yeni özellikleri test edicilere açarak, aldıkları geribildirimler doğrultusunda yeni özellikler geliştirebileceği deneysel bir alan sunmayı amaçlıyor.

Twttr uygulamasında ilk test edilen özellik ise kullanıcıların tweetlere attıkları yanıtlar oldu. Twitter, uzun sohbet yanıtlarında farklı kullanıcıları birbirinden ayırmak için ilk olarak yanıtları renkli baloncuklar halinde göstermeyi denedi.

Twttr şu an için bir beta uygulaması olduğundan, test sürecine katılan kullanıcıların geri bildirimi oldukça önemli yer tutuyor. Bu sebeple Twitter, uygulamanın ‘seçenekler’ bölümüne bir Twttr Feedback butonu ekleyerek uygulama ve denenen yeni özellikler hakkında görüşleri de toplamaya başladı.

Twitter, prototip uygulaması için program başvurusunu açmış olsa da programa kabul edilecek kişiler için ince eleyip sık dokuyor. Öncelikle İngilizce ve Japonca konuşan yaklaşık 2 bin kişiyi programa kabul edebileceğini açıklayan Twitter katılmak isteyen kişileri bir form doldurmaya yönlendirerek değerlendirmeye alıyor.

Bu arada programa kabul edilenler deneyimlerini herkes açık olarak paylaşabileceği gibi Twitter kullanıcıları da yapılan paylaşımlar vasıtasıyla test edilen yeni özellikleri şimdiden görebiliyor.

Pek tabii Twttr test uygulamasında denen bu özelliklerin Twitter’a gelip gelmeyeceği henüz meçhul durumunda. Kullanıcı odaklı deneyimi artırmayı hedefleyen Twitter, alınan geri bildirimlerle çözülebilecek sorunları kaldırmayı hedeflediğini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: