Facebook Ayarlarını Değiştirdi!

Facebook, reklamlar konusunda yeni bir güncelleme yaptı. Yeni güncellemelerle birlikte Facebook hedefleme ayarlarına bazı kısıtlamalara gitti.

Sosyal medya platformu üzerinden reklam vermek işletmeler ve kişiler için önemli faydalar sağlıyor. Yapılan başarılı hedeflemelerle içerik üreticileri istedikleri kitleye kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Ancak, Facebook hedefleme konusunda bazı değişiklikler yaptığını açıkladı. Artık şirket, konut, iş ve kredi reklamlarında yaş, cinsiyet ya da posta kodu hedeflemesi yapılamayacak.

Facebook hedefleme yüzünden bazı soruşturmalara maruz kalmıştı.

Şirkete, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği de dahil olmak üzere çeşitli sivil haklar örgütleri, hedefleme seçeneklerinin ayrımcılık yarattığı sebebiyle yasal işlem başlatmıştı. Facebook’un bu yeni kararı da söz konusu işlemlerden kurtulabilmek için aldı.

Teknoloji devi kaldırdığı hedefleme seçeneklere karşılık yeni araçlar geliştireceğini açıkladı.

Konu ile ilgili Operasyon Sorumlusu Sherly Sandberg de bir açıklama yaptı. Sandberg, “Konut, istihdam ve kredi reklamlarının insanların yeni evler almasında, önemli kariyerlere başlarında ve krediye erişmesine yardımcı olmasında oldukça önemli ro oynuyor. Kesinlikle insanları dışlamak ya da zarar vermek için kullanılmamalı” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: