VR Parmak Uçlarınızda!

Hepimizi şaşırtmaya devam eden yeni teknolojilerden biri daha karşımızda. Sanal gerçeklik eldivenleri! Plexus şirketinin ürettiği sanal gerçeklik eldivenleri mikro seviyede hassasiyet sağlıyor ve tasarımlarıyla da kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarıyor.

Sanal gerçekliğin gelişmesiyle birlikte sanal ortamı daha etkileyici hissettirmek için üretilen aksesuarların sayısı da giderek artıyor. Dokunma ve güç uygulama hissiyatını sanal dünyada sağlayan eldivenler diğer aksesuarları geride bırakarak tüm dikkatleri üzerlerinde topluyor. 2016 yılında Stanford Üniversitesi’nde üretilen eldivenler ile birlikte sürecin akademik alandaki çalışmaları da başlamıştı. Şirketlerin de bu pazara girmesi ve sanal gerçeklik alanındaki aksesuarların gelişimine destek vermesi ile eldivenler oldukça gelişti.

Geliştirilen eldivenler sanal bir deneyimi gerçek kılmasının yanında sosyal kampanyalar için de yaratıcı bir yol sunuyor. 2018 yılında Geometry Prague ve NeuroDigital iş birliğiyle özel olarak hazırlanan Avatar VR eldivenleri ile görme engelli insanlar sanat eserlerini deneyebilme olanağı bulmuştu.

Sanal gerçeklik eldivenlerini herkes için daha uygun fiyatla ulaşılabilir kılmaya çalışan Plexus şirketi de oluşan bu pazarda geliştirdiği Plexus VR eldivenleri ile yer yerini sağlama almış durumda. Şirketin krucu ortağı ve CEO’su Eugene Nadyrshin, sanal gerçeklik teknolojisinin günlük hayatta kullanımı üzerine çalışmalar yapmaya devam ettiklerini belirtiyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: