Pazarlama Trendlerinde; Video!

Sosyal medya pazarlama stratejisi oluştururken video içeriklerine yönelmek ve ağırlık vermek şüphesiz ki erişimi ve etkileşimi doğrudan etkiliyor. Önemli olan video formatında paylaşılan içeriklerin niteliği ve hangi konuların hedef kitleyi etkileyeceği!

 

 

 

Yükselen Video Trendlerinde 2019 ve Ötesi

  • Satılan ürünlerin ve verilen hizmetlerin daha basit bir dil ile anlaşılır kılınmasını sağladığı için markaların %97’si video içeriklerin paylaşılması yönünde hemfikir.
  • Markaların %81’i video içerikleri pazarlama aracı olarak kullanma eğiliminde.
  • İnsanların %78’i her hafta çevrimiçi video izlerken, %55’i her gün online video izliyor.
  • Markaların %76’sı video ile pazarlanan ürünlerin, satışları artırdığını söylüyor.
  • 2020’de internet trafiğinin %80’ini video içeriklerinin oluşturulacağı öngörülüyor.
  • Hedef kitlelerin %50’si, ilgilendiği konuyla ilgili video içerikleri izledikten sonra internet sayfasına yöneliyor.

Canlı Videolar Artıyor

2019’da markaların verdikleri hizmet ya da ürünleriyle ilgili sık sorulan sorular alanları için, yazıyla ya da forumlarla değil, canlı video aracılığıyla  direkt hedef kitleye ulaşarak interaktif bir iletişim sağlanacak.

360 Derece Video

Kitleye ulaşmakta kaynak, 360 Derece Video olacak. Şeffaf bir iletişim ile kitleye daha yoğun ve verimli deneyim sunulacak.

Youtube Reklamları In Tv Reklamları Out

”The revolution will no be televised” sözünün ardından yaklaşık 48 yıl geçti. Kişiselleştirilmiş deneyimler sunan teknoloji ceplerimizden fethederken, zamanı ve mekanı kontrolü altına almak isteyen insanların bilgiye erişme konforunu da Youtube ile sağladı.

VR Her Yerde!

Belki de paralel evren fantezimizi VR yoluyla gerçek kılabileceğimiz günler, çok uzak değildir. Gerçek yaşamda deneyimleme imkanı bulamadığımız şeyleri VR ile tecrübe etmek ya da çeşitli konseptlerde oyunlar tasarlayarak daha kolay yoldan bilgiyi bilincimize yerleştirme imkanına sahip olmayı bağımlılık haline getirebiliriz. Daha kolay, daha eğlenceli, daha etkili!

Video İçerikli Eğitimler

Udemy’yi hepimiz biliyoruz. Özellikle ”Kara Cuma” çılgınlığında %70’e varan indirimleri ile Pilates’ten, After Effects eğitimine geniş çapta eğitim veren monotematik video içerikler sayesinde istediğimiz zaman istediğimiz mekanda kendimizi geliştirme fırsatı yakalayabildik. Yine müthiş bir konfor alanı yaratılmış oldu. Tercihler artacağı yönünde.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: