Sosyal Medyada Tatil ve Eğilimler

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)’nin yayınladığı “Dijital Dönüşüm Lansman” verilerine göre 2020 yılından itibaren yapay zekanın yaratacağı iş hacminin ve sosyal medyanın etkisinin daha da artacağını öngörülüyor, sosyal medyayı daha profesyonel kullanan otellerin yarışa önde başlayacağı belirtiliyor.

 

 

Tatilcilerin yüzde 70 kalacağı otele sosyal medya deneyimi ile karar verirken popülaritesi yüksek ortamlarda yer bildirimi yapıp, fotoğraf paylaşmak istiyor.

 

 

Sosyal medya kullanıcılarının yüzde 72’si tatilleri devam ederken bulundukları otelden fotoğraflar yüklüyor. Dünya Seyahat Endüstrisi ve Küresel Eğilimler Raporu isimli araştırmadan elde edilen verilere göre; tatilcilerin, yüzde 46’sı tatil yaptıkları yeri belirtiyor. Yüzde 70’i tatildeyken Facebook durum güncellemesi yapıyor. Yüzde 46’sının otel, yüzde 40’ının aktiviteler ve yine yüzde 40’ının restoranlar hakkında yorumlarını sosyal medyadan paylaştığı ve yüzde 76’sının tatil fotoğraflarını herhangi bir sosyal ağda paylaşıyor.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: