Yazın Terk Edilen Hayvanlar

Nicolas Amiard yaz aylarında sokağa ve hayvan otellerine terk edilen evcil hayvanlara dikkat çekmek için ünlü çizgi karakterleri kullandı.

Evcil hayvan sahipleri, hayvanlarıyla vakit geçirmekten zevk alır, onunla gezer, oynar ve hatta tatilde onu yanında götürür. Anlayacağınız çoğu hayvan sahipleri hayvanları bir arkadaş olarak görürler. Ancak ne yazık ki her evcil hayvan sahibi birlikte yaşadığı canlıya aynı saygıyı ve sevgiyi göstermiyor.

Fransa genelinde her yıl yaklaşık 100 bin evcil hayvanın sahipleri tarafından terk edildiği tahmin ediliyor. Terk edilen hayvanların sayısı yazın maksimum seviyeye ulaşıyor. 60 bin civarında hayvan tatil sebebiyle şehir dışına çıkan insanlar yüzünden sokağa terkediliyor.

Sauver Protéger Aimer bu probleme dikkat çekmek amacıyla yaz boyunca terk edilmiş hayvanlar için bir kampanya başlattı. BETC Paris ajansında sanat yönetmenliği yapan Nicolas Amiard da kampanyaya destek veriyor. Bu probleme dikkat çekmek adına çizgi filmleri kullanarak bir proje hazırladı. İşte o görseller:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: