YouTube’da değişiklik!

Bazı kullanıcıların şikayetçi olduğu video önerileri konusuna el atan YouTube, “öneriler ve tercihler” hakkında dile getirilen istekleri dikkate aldığını belirtti. Ünlü video izleme platformu, izleyicilerin videolar üzerinde daha fazla söz sahibi olması gerektiğini savunuyor.

 

İlk değişiklik, YouTube’un keşfetme özelliği ile ilgili. İzleyenler, bundan böyle, video konularını ve konularla ilgili görüntüleri daha kolay bir şekilde keşfedecekler. Kişiselleştirilmiş önerileri temel alan bu yeni fonksiyon, kişisel zevkler doğrultusunda aranan videoların daha hızlı bir biçimde bulunmasını sağlayacak. Yeni özellik, doğrudan ana sayfada aktifleşecek. Değişim, ilk önce, “YouTube app for Android” (Android için YouTube uygulaması) yazılımına gelecek. iOS severler ise bunun için biraz beklemek zorunda.

YouTube video izleme

 

Kullanıcıların kendi videoları üzerinde daha iyi bir kontrol sahibi olmasını sağlayacak başka bir araç ise, özel olarak seçilmiş bir kanaldan video önerilmesinin durdurulmasını kolaylaştıracak. Bunu kullanmanız için atmanız gereken adım çok basit. Ana sayfadaki bir videonun yanında bulunan üç noktalı menüye tıklayın ve önünüze gelen ekrandan “kanal önerme” (“do not recommend channel“) şıkkını seçin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: