Google, ‘Shoelace’i Test Ediyor

Google, yeni sosyal medya uygulamasını test etmeye başladı.

Google+ kapanalı henüz birkaç ay oldu ancak Amerikalı marka hızla yeni planlarına geçiş yaptı. Yeni uygulaması ‘Shoelace’i test etmeye başlayan marka, kullanıcılarına “enerji yüklemek” istiyor.

Shoelace “Kişilerin bizzat gerçekleştirdiği ortak aktiviteleri paylaştığı kişilerle bağlantı kurmasına yardımcı olan bir mobil uygulama” olarak tanımlanıyor. Uygulamanın “yeni bir şehre taşınan veya şehrinde yaşayan diğer insanlarla tanışmak isteyen insanlar” için çok uygun olduğu belirtiliyor.

Google’ın yeni ürünlere özel atölyesi Area 120 tarafından hazırlanan uygulamanın hedefi “insanların gerçek dünya ilişkilerini geliştirmesini kolaylaştırmak”. Bunun için insanları ilgilerine ve hareketlerine göre bir araya getirme stratejisini uygulayan servis, şimdilik sadece New York’ta test ediliyor. Testin hedefi ise uygulamada neyin işe yaradığını ve neyin yaramadığını belirledikten sonra ABD dışına açılmak.

Uygulamanın adı markanın sitesinde şu şekilde açıklanıyor: “Sholace’in tüm önceliği benzer ilgilere sahip bireyleri bir araya getirmek, tıpkı ayakkabının ipleri gibi.” Kullanıcılar ‘Loops’ olarak tanımlanan etkinliklerle bir araya gelecekler. Herkes temel bilgilerini paylaştıkları bir profil açıp kendi Loop’larını oluşturabilecek. Bir Loop oluşturmak istemeyen kullanıcılar ilgilerine göre kendilerine önerilen Loop’lara katılım sağlayabilecek.

Shoelace kullanıcıları etkinliklere üye olmayan herkesi de çağırabilecek. Ancak üye olmak için Google hesabı gerekli olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: