Duolingo ve Twitch İşbirliği!

Artık meşhur baykuştan kaçmak için pek şansınız yok.

2012’de yeni diller öğretmek için girdiği hayatımızda yolculuğunu sürdüren Duolingo, bu emeline ulaşmakta oldukça ısrarcı olacak ki yeni planları için Twitch ile (evet, yanlış duymadınız) anlaştı.

Geçtiğimiz günlerde “Duolingo Tarafından Onaylanmış Yayıncı” konseptini duyuran Duolingo, bu çalışma için yemek pişirmekten CS:GO oynamaya uzanan alanlarda çok dilli 12 Twitch yayıncısı ile anlaştı. Fikrin kaynağı ise bir yayıncı ile dil çalışmanın dil öğrenme üzerindeki olumlu etkisi. Sonuçta etkileyicilik bir dili öğrenmek için önemli bir anahtar.

Firma açıklamasına göre her Duolingo yayıncısı şirketin de Küresel Marka Elçisi olacak ve bu kapsamda Duolingo etkinliklerine ev sahipliği, ekstra kurslar sağlayacak ve görevinin gerekliliklerini yerine getirecek. Firmanın Twitch anlaşması Duolingo’nun temel dilleriyle başlıyor: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Çince, Japonca, Portekizce ve Arapça. Duolingo ilerleyen dönemlerde listesine yeni diller ekleyeceğinin de sözünü verdi.

Beklenmedik bir şey olsa da bu anlaşma dil öğrenmek isteyenler için pratik ve faydalı olabilir. Neticede Duolingo seninle her neredeysen orada buluşmak istiyor.

Duolingo bir süredir hakkında üretilen baykuş ‘mem’leriyle kuşatılmış durumda.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: