108 Milyon Ücretli Abone

232 milyon kullanıcıya sahip olan dijital müzik platformu spotify’ın ücretli kullanıcı sayısı toplamda 108 milyona ulaştı.

Yaptığı açıklamada 232 milyon insanın en az bir ay boyunca kendi hizmetini kullandığını belirten Spotify, yüzde 31’lik bir artış yakaladığını açıkladı.

Ödeme yapan aboneleri arasında Spotify’ın 30 günlük deneme sürümünden yararlanan kullanıcılar da bulunuyor. Bunun yanı sıra, Spotify’ın kısa süre öncesinde başlattığı kampanya ile 1 dolar karşılığında premium servise erişim olanağını kullanıcılarına sunarak kendine olan talebi artırmayı başarmıştır.

Bu durum Spotify’ın kullanıcı sayısında bir artış sağlasa de kullanıcı başına gelir sayısında ise yüzde 1’lik bir düşüş yaşamasına engel olamamıştır. Spotify, önümüzdeki günlerde abone sayısının 110 ila 114 milyon arasında bir sayıya, aktif kullanıcı sayısının ise 240 milyona ulaşmasını hedeflediklerini belirtiyor.

Spotify’ın dijital platformdaki en büyük rakiplerinden biri olan Apple Music’in şu an 60 milyon abonesi bulunuyor. Bu da Spotify’ın Apple Music’e oranla daha fazla tercih edildiğini bizlere gösteriyor. Geçtiğimiz günler de açılan ve kullanıcıdan olumlu yorumlar alan Youtube Premium’un sert bir giriş yapması ve İOS 13 ile Apple Music’e gelecek güncellemeler ile bu dengelerde bir değişiklik olacak mı? ilerleyen günlerde bizlere gösterecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: