Facebook Reklamları DM’de

Facebook sizi takip ediyormuş gibi hissediyorsanız Facebook’un yeni fikri hoşunuza gitmeyebilir.

Çalışmalarına Nisan ayında başlanan ve kamuoyuna henüz açıklanan başvuru, işletmelerin konum verilerini ve konuşmaların içeriğini, hedeflenen reklamları doğrudan bir “eklenti yoluyla” kullanıcıların sohbetlerinde doğrudan göstermek için kullanabileceklerini açıklıyor.

Facebook sözcüsünün yaptığı açıklamada, “Sıklıkla uygulayamadığımız teknolojiler için patentler arıyoruz ve dört yıl önce yayımlanan bu gibi patent başvuruları gelecek planlarının göstergesi olarak alınmamalıdır.” Dedi. “Reklamları insanlar arasındaki konuşmalara yerleştirme planımız yok.” açıklamalarında bulundu.

Ancak, Facebook Messenger’ın mühendislik direktörünün adını taşıyan bu şirket, hizmetini özel mesajlaşma çevresinde yeniden odaklamaya çalışırken, reklamcılık çabalarını hızlandırabileceğinin bir yolunu gösteriyor.

Bununla birlikte, Facebook reklamları özel konuşmalara yerleştirecek olsaydı, büyük gizlilik endişelerini tetikleyebilirdi. Pek çok kullanıcı Facebook’un uygulamalarının, gerçek zamanlı reklam sunmak için gerçek anlamda dinlediklerini düşünüyor .

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: