Halka Açık mı Gizli mı?

Facebook grup gizliliğini biraz basitleştiriyor.

Facebook, Gruplar özelliği için birtakım yeni ayarlar hazırlıyor: Halka Açık ve Gizli. Alışkın olduğumuz “Gizli” ise tarihe karışıyor – teorik olarak.

Facebook Groups’un Ürün Yöneticisi Jordan Davis, konu hakkında şunları söylüyor: “Facebook Gruplarında insanlar geçmişte üç gizlilik ayarına sahipti: Halka Açık, Kapalı ve Gizli. İnsanların beklentilerini karşılamak ve onlara karşı daha şeffaf olabilmek için gruplarda yeni iki ayar sunuyoruz, Halka Açık ve Gizli.

Şeffaflık iyidir, özellikle de Facebook’un geldiği koca hali düşününce – ancak bu hareket kullanıcıların Facebook’un gizli gruplardan tamamen kurtulacağı endişesine yol açtı. Neticede gizli gruplar kimsenin haberi olmadan insanlarla iletişime geçmenin uygun bir yolu.

Rahatlayın, çünkü bu söz konusu değil. Facebook Grupları temel iki ayara sahip olurken, Gizli gruplar ekstra minik bir ayara daha sahip olacak: Arama sonuçlarında görünebilir ya da görünemez.

 

 

Facebook, bu değişikliğin nedenini “insanların ‘gizli’ kavramının anlamı hakkında kafalarının karışık olmasını” gösteriyor.

Bulunduğunuz grubun gizlilik ayarı nasıl olsun istersiniz bilmiyoruz ancak önümüzdeki yıllarda Facebook Grupları’nın Facebook’un odağında olacağı açık.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: