Play Store’un Yeni Yüzü!

Google, kendi uygulaması olan Play Store’un yeni bir tasarımla farklı görünüme kavuştuğunu ve bu mağazanın aylık 2 milyar aktif kullanıcıya sahip olduğunu kendi resmi blog hesabı üzerinden duyurdu.

Uygulama geçtiğimiz Ocak ayında tasarımı değiştirilen Gmail uygulaması ile benzer tasarım özelliklerine kavuşan Play Store, “Material Design” görünümüne kavuştu. Daha sade ve yeşil rengin hakim olduğu eski tasarıma oranla beyaz rengin daha ağırlıkta olduğu bir görünüme kavuştu.

 

Gelen yeni tasarım ile birlikte uygulamanın bir diğer farklı özelliği ise alt kısmına yerleşen navigasyon çubuğu artık 4 farklı kategoriye sahip. Bununla beraber oyunlar, uygulamalar, filmler ve kitaplar da 4 farklı kategori şeklinde birbirinden ayrıldı. Sayfa düzenindeki değişikliklere değinecek olursak, eski tasarımda sayfanın alt kısmında yer alan uygulama bilgileri yeni tasarım ile birlikte sayfanın üst kısmına konumlandırılmış. Bu değişiklik sayesinde Kullanıcılar indirmek istediği uygulama ve oyunları kolaylıkla ulaşabilme imkanı buldu. Apple’ın uygulama mağazası olan  Google’ın Play Store için yaptığı yeni tasarım değişiklikleri App Store için yapılan tasarım değişiklikleri ile oldukça birbirine benzediğini söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: