Logo Goes Here!

Markalar yeni pazarlama kampanyalarında daha yalın ve daha samimi felsefeye geçme aşamasındalar. Özellikle Z jenerasyonunun ürün tanıtım reklamlarını artık antipatik bulması markaları farklı yollara itiyor.

Frito-Lay pazarlama başkan yardımcısı Rachel Ferdinando’nun Z kuşağını oluşturan 20’li yılların başlarında olan gençlere istinaden söylediği “Geleneksel reklamcılığı neredeyse reddetme arzusu içindeler” ifadesi markaların ürünlerinin tanıtımında farklı bir yol denemesi gerektiğini anlatıyor. Eğlendirici sosyal medya içerikleri, kullanışlı uygulamalar veya popüler dizilere yerleştirilen ürünler yeni pazarlama stratejilerinin başında geliyor.

Doritos değişim sürecinde olan ürün tanıtım kampanyalarına ayak uydurarak 26 Ağustos’tan itibaren logosunu tüm reklam ve sosyal içeriklerden kaldırdı. Şirket bunun yerine ikonik üçgen tasarımını ve “Logo Goes Here” (Logo Buraya Gelecek) yazısını kullanmaya başladı. Instagram hesabındaki değişim pek tabii kullanıcılar tarafından farklı karşılandı. Doritos eski tüm içeriklerini girip bambaşka içerikler girerek kampanyasına özetle start vermiş oldu.

Goodby Silverstein & Partners tarafından hazırlanan kampanyanın konusu ise “Another Level” (Başka Bir Seviye) oldu. Z jenerasyonunu hedef alan kampanyada markanın kırmızı ve mavi renk paletlerinin yanı sıra üçgen şekillerin içinde cipslerin neler içeriğini belli eden motifler yer alacak. Z jenerasyonunun markanın göz önüne sokulmadığı ve daha esprili reklamlardan hoşlandığı düşünüldüğünde kampanya hedeflenen kuşak için etkileyeceği olabileceğini söyleyebiliriz.

Halihazırda doritos.com internet sitesi ise thelogogoeshere.com olarak değiştirildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: