Yemek Yapmanın En Kolay Hali

Bi’Yemek artık evde yemek yapmayı kolay hale getirmek için oluşturulmuş bir girişim olarak karşımıza çıkıyor. Girişimin asıl amacı yemeklerin hazırlanması için gerekli malzemeleri ayarında ve taze şekilde bir kutuda toplayıp kullanıcıya ulaştırıyor. Bi’Yemek, hazırlanan tarif kartlarıyla yapım aşamasına dair her adımı teker teker kişiye açıklıyor. Girişim, malzemeleri tarife uygun olarak gönderdiği için de ürün israfının önüne geçmiş oluyor.

Emre Vatansever ve Tunahan Öztürk tarafından, geçtiğimiz mayıs ayında fikri olarak ortaya atılan Bi’Yemek, yine geçtiğimiz haziran ayında faaliyetlerine başladı. Temmuz ayında ise şirket haline geleyi başardı. Yine temmuz ayı içerisinde kargo ve kurye anlaşmalarını tamamlayan şirket, Girişimlerine ağustos ayının ilk haftası satış yaparak başladı. Ürünlerin dağıtımını şu anda Scotty ile 6 saat içinde gerçekleştiren Bi’Yemek, özellikle İstanbul içi 12-16 saat arası kargo teslimatı sağlayabiliyor.

Türkiye’de ve dünyada birçok rakibi olduğunu söyleyen Bi’Yemek, rakiplerinden farklı yönleri olduğunu göstermeyi amaçlıyor. Bunun beraberinde şu an bir yatırım almayan şirket, tanıtım stratejisi olarak 30’dan fazla fenomenle iş birliği yaparak kendi tanıtımını yapmayı amaçlıyor. Kutular 2 veya 4 kişilik yemek kutuları olarak satışa çıkıyor. Tekil satış ve abonelik modellerinin ikisi de Bi’Yemek’te mevcut. Haftada 2, 3 veya 4 yemek olmak üzere 1, 2, 4 veya 12 haftalık abonelik seçenekleri kullanıcılara sunuluyor. Abonelik süresi arttıkça servis başına ücret de düşüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: