Google’dan Yeni Öneriler

Google, kullanıcıları için arama sonuçlarına getirdiği yeni güncelleme ile yine kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Yeni güncellemesi sayesinde artık kullanıcılarına kişisel beğenilerine göre dizi ve film önerileri sunmayı amaçlıyor. Ama bu özelliğin şu an için sadece tavsiye amaçlı olduğunu ve şu an için herhangi bir reklam amacı taşımadığını belirtti.

Google, arama sonuçları kısmına getirdiği yeni güncelleme ile kişiselleştirmiş arama sonuçları sayesinde artık kişiler kendilerine en uygun dizi ve filme kolaylıkla ulaşabilecek.

Öncesinde de bir öneri kısmı bulunan Google’da bu öneriler çok genel halde sunuluyordu. Ama yeni getirilen güncelleme ile artık bu öneriler genel değil kişisel veriler ön planda tutularak tamamen kişilerin zevklerine uygun öneriler kullanıcıya sunulacak. Artık bir arama yaptığınızda arama sonuçlarınız sayfanın en üstünde çıkacak ve sağa kaydırarak çıkan en iyi sonuçları görebileceksiniz.

Google, bu özelliği ile Tinder benzeri bir uygulama düzeni kullanmayı tercih etmiş. Sayfanızda tek tek çıkan her sonuç için beğenmek için sağa kaydırabilir, beğenmediğiniz içeriği için ise sola kaydırarak kendinize kişisel bir veri alanı oluşturabilirsiniz. Uygulama sayesinde sonuçlar size ulaştığında içeriğin üzerine tıklayarak genel bilgilerine, nerelerden izleyebileceğinizi kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Google, öncesinde popüler videolar sayesinde kullanıcıların dizi ve filmlere olan ilgisini kolaylıkla anlayabiliyorken, geliştirdiği bu uygulama sayesinde kullanıcıların kişisel olarak neyi izleyip neyi izlemek istemediklerini bu veriler sayesinde öğrenmeyi hedefliyor.

Bu güzel özelliğin şu an için tek olumsuz yanı, şimdilik sadece ABD’de kullanılabiliyor olması. Türkiye’de ise ne zaman kullanıma açılacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: