Facebook’un Yeni Güncellemesi

Facebook, Creator Studio’ya getirdiği yeni güncelleme ile işletme hesaplarının Instagram gönderilerini ve IGTV yayınlarını altı ay önceden planlayabileceğini açıkladı. Facebook bu yeni güncellemesinin dışında canlı yayın, Watch Party ve Creator Studio içerisinde yaptığı yenilikleri de tanıttı.

Bu yeni özellikten faydalanabilmek için öncelikle bir Instagram işletme hesabına ya da Facebook sayfasıyla bağlantılı bir içerik üreticisi hesabına sahip olmanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Facebook sayfanız ile Instagram hesabınızı birbiri ile ilişkilendirdikten sonra, sayfanın üst kısmında yer alan Instagram düğmesine tıklayarak gönderilerinizi planlayabilirsiniz. Bu panel üzerinden görsellerinizi kırpabilir ve gönderilerinize etiket ile konum ekleyebilirsiniz. Şimdilik sadece gönderiler için kullanabileceğiniz panel, henüz hikaye formatını desteklemiyor. Facebook’tan uzun süredir yapılması beklenen bu güncellemenin, işletmeler tarafından yaygın bir şekilde kullanılması öngörülüyor.

Facebook’un Watch Party ve Creator Studio’ya getirdiği yeni özelliklerden bahsedecek olursak, getirilen yeni özellikler sayesinde yayıncılar, canlı yayınlar için prova özelliğine sahip oldu. Bu yeni özellik sayesinde yayıncılar, canlı yayın öncesinde kontrol amaçlı adminlerin gözetiminde bir test yayını yapabilecek. Bunun dışında canlı yayınlar, yayın bittikten sonra kısaltılarak paylaşılabilir. Canlı yayın süresi ise artık maksimum 4 saatten 8 saate çıkarıldı.

Watch Party’ye ise artık planlama ve yeniden oynama özellikleri eklendi. Platformun canlı altyazı özelliği başta Arapça, Çince ve Almanca olmak üzere 13 yeni dili desteklemeye başlarken, birlikte izleme özelliğine yeni performans istatistikleri getirildi. Bu getirilen eni istatistiklerin dışında şirket, Creator Studio’ya yeni istatistikler ekleyerek yayıncıların Instagram ve Facebook içeriklerine dair daha detaylı bilgi almasını sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: