Instagram’dan Bir Özellik Daha

Instagram, hikayelerinizi artık istediğiniz yakın arkadaşlarınızın dışında da dilediğiniz gruplarla paylaşabilme özelliğini sunan ‘Grup Hikayelerini’ sizlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Bu yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar, hikayelerini Instagram’ın yeni özelliği olan ‘Grup Hikayesi’ seçeneği ile yalnızca seçtikleri gruptaki kişiler ile paylaşabilecek.

Yeni Grup Hikayesi özelliği ile hikayelere yeni bir gizlilik sekmesi eklenmiş oluyor. Zira bu sayede kullanıcılar hikayelerini görüntüleyen kişileri daha kolay bir şekilde sınırlandırabiliyor ve aynı zamanda yakın zamanda yayınladığı sohbet çıkartmasıyla kullanıcıları hikayeden grup sohbetine yönlendiren Instagram, bu yeni özellikle birlikte belli bir konu çerçevesinde bir araya gelen geniş kapsamlı grupların da hikayeler üzerinden etkileşimini arttırıyor.

Küçük bir ayrıntı belirtmek gerekirse, Instagram’ın ana şirketi Facebook’un Grup Hikayeleri özelliğini yayınladıktan 9 ay sonra platformdan kaldırdığını unutmamakta fayda var. Facebook, Grup Hikayeleri özelliğinde beklediği performansı yakalayamamış olsa da, daha görsel odaklı bir platform olan Instagram’da bu özellik kullanıcıların daha fazla ilgisini çekebilir. Şu an test sürecinde olan Grup Hikayesi özelliğinin kullanıcılarla ne zaman buluşacağı ile ilgili henüz net bir tarih belirtilmemekte.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: